Marrëdhëniet e akullta mes Veselit e Limajt, kjo është e vërteta - Bota Sot
Marrëdhëniet e akullta mes Veselit e Limajt, kjo është e vërteta

Aktuale

E mërkurë, 17 tetor 2018

Marrëdhëniet e akullta mes Veselit e Limajt, kjo është e vërteta

Më: 3 janar 2018 Në ora: 23:08
Fatmir Limaj/ Ramush Haradinaj/ Kadri Veseli

Zëvendëskryeministri, njëherit edhe kryetari i Nimës, Fatmir Limaj, flet për heqjen e vijave të kuqe ndaj Partisë Demokratike të Kosovës, nënshkrimin e koalicionit më këtë parti dhe marrëdhëniet me Kadri Veselin.

Pse gjatë fushatës zgjedhore, në zgjedhjet e përgjithshme, Limaj u pa i indiferent ndaj Kadri Veselit?

“Ne jemi tri parti politike secila dallojmë nga njëra-tjetra,ne kemi ndërtuar një koalicion, por nuk jemi të bashkuar si parti. Ne kemi pas pika programore të ndryshme dhe kjo është më se normale në funksionimin demokratik. Ajo çka neve na ka bashkuar ishin disa pika dhe njëra ka qenë të jetë një kryeministër opozitar që do të ishte njëra nga pikat për të cilat jemi marr vesh”, ka thënë Limaj.

Limaj tregon se si janë raportet tani me kryeparlamentarin Veseli, këto detaje mund t’i ndiqni në intervistën më poshtë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test