Studentët: Bursat duhej të ngriteshin, e jo të ulen - Bota Sot
Studentët: Bursat duhej të ngriteshin, e jo të ulen

Aktuale

E hënë, 22 tetor 2018

Studentët: Bursat duhej të ngriteshin, e jo të ulen

Më: 14 janar 2018 Në ora: 09:40
Rektorati i UP-së

Studentët e Universitetit të Prishtinës në anketën e Radios Evropa e Lirë, "VOX", thonë se ulja e bursës nga 900 në 600 euro do t'i dëmtojë studentët në masë të madhe.

Ata thonë se senati dhe drejtuesit e fakulteteve duhet të mendojnë për gjetjen e mënyrës së rritjes së vlerës së bursave për studentët dhe jo zvogëlimit të tyre.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test