Lutfi Haziri nga Bujanoci: Kosova Lindore do të bëhet pjesë e Republikës së Kosovës - Bota Sot
Lutfi Haziri nga Bujanoci: Kosova Lindore do të bëhet pjesë e Republikës së Kosovës

Aktuale

E hënë, 22 tetor 2018

Lutfi Haziri nga Bujanoci: Kosova Lindore do të bëhet pjesë e Republikës së Kosovës

Më: 21 janar 2018 Në ora: 00:28
Kryetari i Komunës së Gjilanit dhe njëherit nënkryetar i LDK’së, Lutfi Haziri

Kryetari i Komunës së Gjilanit dhe njëherit nënkryetar i LDK’së, Lutfi Haziri, ka bërë me dije se nuk do të ndalen derisa Kosova Lindore t'i bashkohet Republikës. Ai ka thënë Kosova Lindore duhet t’i zgjedh problemet e veta politike.

“Ne do të vazhdojmë të ecim së bashku deri në realizmin e qëllimit të fundit. Deri atëherë kur Kosova Lindore ta zgjedh problemin e vetë politikë dhe bëhet pjesë e pandashme e republikës së vetë, Kosovës”, ka thënë Haziri.

Ai ka thënë se nuk ka askush të drejtë që ta lë këtë pjese të Kosovës pa një zgjedhje.

“Nuk ka te drejt askush me lanë anash këtë problem. Nuk ka te drejtë askush me injoru këtë problem. Nuk ka ke drejte askush ta injoroj edhe punën e Jonuz Muslit”, ka thënë Haziri.

Haziri këtë komente i ka bërë gjatë ditë së sotme, gjatë ceremonisë së  varrimit të Jonuz Musliut, i cili vdiq të enjten.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test