Shpend Ahmeti e fshin historinë e tij me Albin Kurtin, i heq të gjitha fotot me të nga rrjetet sociale - Bota Sot
Shpend Ahmeti e fshin historinë e tij me Albin Kurtin, i heq të gjitha fotot me të nga rrjetet sociale

Aktuale

E martë, 16 tetor 2018

Shpend Ahmeti e fshin historinë e tij me Albin Kurtin, i heq të gjitha fotot me të nga rrjetet sociale

Më: 5 shkurt 2018 Në ora: 10:44
Albin Kurti dhe Shpend Ahmet

I pari i Komunës së Prishtinës, njëri nga themeluesit dhe fytyrat kyqe të Vetëvendosjes, Shpend Ahmeti është goditja e fundit që do t’i jepet kësaj partie dhe që do të shënojë edhe themelet e partisë së re, tashmë me 10 deputetë e dy kryetarë të komunave.

Shpend Ahmeti po del të jetë në krahun e kundërt me ‘babën’ e Vetëvendosjes, Albin Kurtin.

Një gjë e  tillë u përflit qysh moti, mirëpo, u konfirmua kur ky i fundit i hoqi të gjitha fotot që kishte me Kurtin nga rrjetet sociale.

Ahmeti që në zgjedhjet e qershorit kishte bërë tifo edhe përmes rrjeteve sociale për Kurtin si kryeministër, po del që është rënditur kundër tij.

Edhe pse ai ka qenë i rezervuar gjatë gjithë kohës kur në partinë e tij ka pasur ofendime, dorëheqje e zëra se VV po shkatërrohet përflitej se kjo heshtje e tij po ndodhte për të mos shkaktuar tollovi në kuvendin komunal, pasi që disa nga asambleistët renditeshin në krahun e Kurtit.

Në profilet zyrtare të Ahmetit në rrjetet sociale figurojnë foto me gati të gjitha figurat tjera të VV’së të renditura në krahun e Dardan Molliqaj e Visar Ymerit, por jo ata që nuk kanë dhënë dorëheqje nga partia.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test