Ministri Bytyqi flet për çështjen e nostrifikimit të diplomave - Bota Sot
Ministri Bytyqi flet për çështjen e nostrifikimit të diplomave

Aktuale

E hënë, 19 nëntor 2018

Ministri Bytyqi flet për çështjen e nostrifikimit të diplomave

Më: 7 shkurt 2018 Në ora: 07:41
Shyqyri Bytyqi

Sot mbahet mbledhja e Komisionit për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, për Persona të Pagjetur dhe Peticione.

Në këtë mbledhje do të raportojë ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqyri Bytyqi, lidhur me çështjen e nostrifikimit të diplomave dhe zbatimit (mos zbatimit) të Marrëveshjes për njohjen e diplomave ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test