Zemaj në “Lutjet e Mëngjesit” në SHBA, takon edhe senatorin amerikan - Bota Sot
Zemaj në “Lutjet e Mëngjesit” në SHBA, takon edhe senatorin amerikan

Aktuale

E martë, 13 nëntor 2018

Zemaj në “Lutjet e Mëngjesit” në SHBA, takon edhe senatorin amerikan

Nga: Bota Sot Më: 7 shkurt 2018 Në ora: 10:04
SHBA

Deputeti Armend Zemaj po merr pjesë në “ Lutjet e Mëngjesit “ në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ai përpos pjesëmarrjes në ceremoninë e “ Lutjeve të Mëngjesit” po zhvillon edhe një sërë takimesh me përfaqësues të lartë të senatit amerikan.

Përveç pjesëmarrjes në takimin e përbashkët të senatorëve dhe të përfaqësuesve të shteteve të Evropës Juglindore, Zemaj është takuar edhe me përfaqësues të tjerë të senatit amerikan me të cilët bisedoi rreth sfidave në të cilat po kalon vendi ynë në rrugëtimin e tij drejt integrimit evropian.

Me këtë rast,  Zemaj shprehu mirënjohjen e thellë për punën e senatorëve dhe përfaqësuesve të Departamentit të Shteti  dhe të vetë Shteteve të Bashkuara të Amerikës në shtet ndërtimin e Kosovës dhe gjithashtu e siguroi atë se Lidhja Demokratike e Kosovës do të qëndrojë përherë në krah të Shteteve të Bashkuara të Amerikës në të gjitha proceset në të cilat po kalon vendi ynë.              

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test