Kopja e Deklaratës së Pavarësisë së Kosovës dërgohet në bibliotekën e Kongresit në Amerikë - Bota Sot
Kopja e Deklaratës së Pavarësisë së Kosovës dërgohet në bibliotekën e Kongresit në Amerikë

Aktuale

E premte, 19 tetor 2018

Kopja e Deklaratës së Pavarësisë së Kosovës dërgohet në bibliotekën e Kongresit në Amerikë

Më: 7 shkurt 2018 Në ora: 17:55
Biblioteka e Kongresit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës

Një kopje e deklaratës së pavarësisë së Kosovës tashmë gjendet në bibliotekën e Kongresit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Kopjen e deklaratës e kanë dorëzuar presidenti i Kosovës Hashim Thaçi dhe ministri i Punëve të Jashtme Behgjet Pacolli të cilët aktualisht gjenden në këtë shtet ku do të marrin pjesë në Lutjet e Mëngjesit.

Këtë lajm e ka bërë të ditur ministri Pacolli nëpërmjet një postimi në Facebook të cilin e ka shoqëruar me një fotografi ku shihen bashkë me presidentin Hashim Thaçi.

Postimi i Pacollit në Facebook:

Në bibliotekën e Kongresit në SHBA dorëzuam kopjen e deklaratës së pavarësisë së Kosovës. Dokumenti kryesor i shtetësisë së Kosovës tani do të ruhet edhe në këtë institucion dinjitoz të aleatit kryesor të Kosovës????????????????.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test