Reagimi i Trump kur përmenden emrat e Thaçit dhe Haradinajt në Lutjet e Mëngjesit - Bota Sot
Reagimi i Trump kur përmenden emrat e Thaçit dhe Haradinajt në Lutjet e Mëngjesit

Aktuale

E hënë, 22 tetor 2018

Reagimi i Trump kur përmenden emrat e Thaçit dhe Haradinajt në Lutjet e Mëngjesit

Më: 8 shkurt 2018 Në ora: 17:55
Donald Trump

Krerët e lartë të shteteve të botës po marrinë pjesë në ceremoninë e lutjeve të mëngjesit në SHBA.

Pjesë e kësaj ceremonie janë edhe presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe kryeministri Ramush Haradinaj.

Gjatë prezantimit të emrave të mysafirëve nga prezantuesi së pari i uronë mirëseardhje presidentit të Kosovës Hashim Thaqit, pastaj prezantuesi thërret emrin e kryeministrit Ramusha Haradinaj.

Thaçi në momenti që i permndet emri, ngritet në këmbë dhe i përshendet të pranishmit, ndërsa njejt vepron edhe kryeministri i cili zgjon edhe kurreshtjen e Donald Trump-it, shkruan Magazina.

Pasi prezentohet kryeministri i Kosovës, Trump shihet duke e kërkuar Haradinaj, i cili me zorë e gjenë në mesin e shumë të ftuarve.

Të dy udhëheqësit e Kosovëa priten me duartrokitje në këtë ceremoni.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test