Ky veprim i Pandeli Majkos në SHBA nuk do u pëlqejë shqiptarëve - Bota Sot
Ky veprim i Pandeli Majkos në SHBA nuk do u pëlqejë shqiptarëve

Aktuale

E hënë, 22 tetor 2018

Ky veprim i Pandeli Majkos në SHBA nuk do u pëlqejë shqiptarëve

Më: 8 shkurt 2018 Në ora: 21:02
Pandeli Majko

Pandeli Majko, ministri i Shqipërisë për Diasporën, i cili gjendet në një vizitë disa ditore në SHBA, mori pjesë në pritjen e organizuar nga Ambasada e Kosovës në Washington, me rastin e përvjetorit të pavarësisë. Mes të ftuarve në aktivitet ishte Këshilltari për Sigurinë Kombëtare, Herbert Raymond McMaster, me të cilin Ministri Majko zhvilloi një takim.

Ndërkaq, të enjten Pandeli Majko ishte i ftuar në aktivitetin e përvitshëm të Mengjesit të Lutjeve në Uashington, i organizuar nga Kongresi i SHBA. i pranishëm në aktivitet ishte edhe Presidenti amerikan z. Donald Trump.

Image

Mbi bazë të protokollit, Ministri i Shtetit për Diasporën qëndroi krah Ministrit të Jashtëm të Serbisë, Ivica Daçiç. Në të njëjtën tryeze gjendeshin edhe kongresmeni Robert Aderholt dhe zyrtare të tjerë të lartë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test