Haradinaj takon Ndihmës Sekretarin e Shtetit për Evropë, Wess Mitchell - Bota Sot
Haradinaj takon Ndihmës Sekretarin e Shtetit për Evropë, Wess Mitchell

Aktuale

E shtunë, 20 tetor 2018

Haradinaj takon Ndihmës Sekretarin e Shtetit për Evropë, Wess Mitchell

Më: 8 shkurt 2018 Në ora: 22:07
Ramush Haradinaj dhe Wess Mitchell

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka takuar Ndihmës Sekretarin e Shtetit për Evropë, Wess Mitchell, me të cilin ka diskutuar për domosdoshmërinë e rritjes së rolit amerikan në rajonin e Ballkanit.

“Me Ndihmës Sekretarin e Shtetit për Europë, Wess Mitchell, biseduam për domosdoshmërinë e rritjes së rolit amerikan në rajonin e Ballkanit, me theks të veçantë për mbështetjen e Kosovës në ecjen e saj drejt integrimeve euro-atlantike. Aleanca me Shtetet e Bashkuara të Amerikës është garancë që na jep siguri dhe shpresë! Vazhdojmë bashkë...” ka shkruar Haradinaj në Facebook.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test