Selmanaj e konsideron dialogun me Serbinë problem jetik për Kosovën - Bota Sot
Selmanaj e konsideron dialogun me Serbinë problem jetik për Kosovën

Aktuale

E mërkurë, 14 nëntor 2018

Selmanaj e konsideron dialogun me Serbinë problem jetik për Kosovën

Më: 8 shkurt 2018 Në ora: 22:47
Driton Selmanaj

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Driton Selmanaj, e ka cilësuar problem jetik për Kosovën dialogun me Serbinë.

Gjatë një debati, Selmanaj ka thënë se duhet të jetë çështje kryesore dialogu me Serbinë.

“Me disa tematika ne e kemi ngufatur jetën në Kosovë, pra duhet të mirremi me problemin më jetik që ka Kosova”, është shprehur ai.

“Ky proces është akoma me shumë pikëpyetje dhe ne s’jemi marrë shumë seriozisht as me jetën e serbëve në Kosovë”, ka thënë Selmanaj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test