Mbahet debati për luftimin e informalitetit - Bota Sot
Mbahet debati për luftimin e informalitetit

Aktuale

E martë, 16 tetor 2018

Mbahet debati për luftimin e informalitetit

Më: 9 shkurt 2018 Në ora: 07:20
Foto ilustrim

Me rastin e 10 vjetorit të pavarësisë së Kosovës, Oda Ekonomike Amerikane në Kosovë organizon tryezën “Luftimi i informalitetit: Hapat e deritanishëm dhe rruga përpara”.

Në takim do të diskutohet për përpjekjet e institucioneve të vendit gjatë këtyre dhjetë viteve për luftimin e ekonomisë joformale dhe rekomandimet se si të arrihet një efektshmëri më e lartë në këtë aspekt.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test