Prokuroria e Shtetit i kundërpërgjigjët Selimit - Bota Sot
Prokuroria e Shtetit i kundërpërgjigjët Selimit

Aktuale

E shtunë, 20 tetor 2018

Prokuroria e Shtetit i kundërpërgjigjët Selimit

Më: 9 shkurt 2018 Në ora: 12:01
Rexhep Selimi

Prokuroria e Shtetit i është kundërpërgjigjur akuzave të deputetit Rexhep Selimi ndaj Kryeprokurorit të Shtetit, Aleksandër Lumezi.

Me anë të një komunikate për shtyp, ata thonë se kanë nxjerrë vendim ligjor, i cili vërteton se Lumezi e ka dhënë në mënyrë të rregullt provimin e jurisprudencës.

“Ftojmë përfaqësuesit e zgjedhur të popullit që të përmbahen nga deklarime të pavërteta dhe në kundërshtim me vendimet legjitime të organeve shtetërore. Këta përfaqësues do të duhej të promovojnë respektimin  e ligjit dhe vendimeve të organeve shtetërore dhe jo të japin deklarata paushalle, të pabazuara dhe qëllimisht tendencioze”, thuhet mes tjerash në komunikatë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test