E pranon Kadri Veseli: Nuk kemi konsensus për demarkacionin brenda koalicionit - Bota Sot
E pranon Kadri Veseli: Nuk kemi konsensus për demarkacionin brenda koalicionit

Aktuale

E diel, 18 nëntor 2018

E pranon Kadri Veseli: Nuk kemi konsensus për demarkacionin brenda koalicionit

Më: 9 shkurt 2018 Në ora: 20:46
Kadri Veseli, Ramush Haradinaj

Kryeparlamentari Kadri Veseli thotë se për votimin e demarkacionit me Malin e Zi duhet të ketë konsensus politik. Por a ekziston një konsensus i tillë brenda koalicionit qeverisës.

Konsensus politik për demarkacionin po kërkon kryetari i PDK’së, Kadri Veseli. Por një konsensus i tillë nuk ekziston edhe brenda vetë koalicionit qeverisës.

Veseli ka folur për një çështje të tillë. “Politika në Kosovë është produkt i mentalitetit të shoqërisë tonë. Ne jemi të obliguar që t’i kryejmë këto obligime të cilat i kemi ndaj qytetarëve tanë dhe duhet të ecim përpara”, tha Veseli.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test