Thaçi, Haradinaj dhe Veseli, duhet të japin dorëheqje! - Bota Sot
Thaçi, Haradinaj dhe Veseli, duhet të japin dorëheqje!

Aktuale

E martë, 23 tetor 2018

Thaçi, Haradinaj dhe Veseli, duhet të japin dorëheqje!

Më: 13 shkurt 2018 Në ora: 15:56
Jakup Krasniqi

Tre krerët shtetëror Presidenti Hashim Thaçi, Kryeministri Ramush Haradinaj dhe Kryeparlamentari Kadri Veseli, të cilët tentuan shfuqizimin e Gjykatës Speciale, është dashur të japin dorëheqje pas dështimit të përpejkjes së tyre për zhbërjen e kësaj gjykate.

Kështu konsideron se është dashur të ndodh, ish-kryeparlamentari Jakup Krasniqi, i cili është kryetar i Këshillit Kombëtar të NISMA-s. Sipas tij, mënyra e inicimit të zhbërjes së Gjykatës Speciale është bërë pa u menduar mirë, gjë që sipas tij i ka sjellë edhe hije të keqe vendit.

“Mënyra se si është dashur të shfuqizohet kjo gjykatë ka qenë tepër fëmijërore, e pa mënduar sepse institucionet e shtetit duhet të marrin vendime transparente dhe të menduara mirë, dhe unë mendoj që këtu është bërë një gabim, nuk është dashur të bëhet kështu siç është tentuar të bëhet dhe pastaj të tërhiqet. Krerët e shtetit e kanë për obligim që të analizojnë me njerëzit që i kanë për rreth, nëse të tillë nuk kanë ata duhet të kërkojnë ndihmë nga të tjerët, nga njerëzit e dijshëm dhe të virtytshëm, sepse vendi ka njerëz të tillë. Tani i kemi dy të këqija, gjykata e bënë rrugëtimin e saj por Kosovës i ka rënë një hije e zezë nga krerët e shtetit. Në kushte normale, njerëzit që i kanë bërë këto gabime është dashur të tërhiqen nga pozicionet e tyre”, tha Krasniqi gjatë një interviste.

Lexo lajmin e plotë te Mediat Shqiptare duke klikuar KËTU.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test