Haradinaj flet për shkëmbimin e territoreve - Bota Sot
Haradinaj flet për shkëmbimin e territoreve

Aktuale

E mërkurë, 24 tetor 2018

Haradinaj flet për shkëmbimin e territoreve

Më: 13 shkurt 2018 Në ora: 18:50
Ramush Hardinaj

Qeveria e Kosovës ka mbajtur sot mbledhjen e saj të rregullt të 29-ën me radhë.

Përpos shumë temave që janë diskutuar me këtë rast kryeministri Ramush Hardinaj është deklaruar edhe me raportimet e fundit për “shkëmbim territoresh”.

Haradinaj i ka quajtur këto deklarime qesharake për ndarje apo shkëmbime territoresh.

“Janë qesharake këto. Nuk janë serioze. Habitem nganjëherë se kush po i nxit dhe pse po i nxit debat në Kosovë dhe mediat tona duhet të kenë pak kujdes. Nuk janë biseda fort me i absorbu ne. Do të jemi të kujdesshëm. Jam kundër ndryshimit të kufijve të Kosovës së sotme. Kosova është Kosovë, ajo që e kemi shpall. Mbetet kështu”, tha ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test