Çfarë shkruhet në librat e Historisë për Hashim Thaçin e Fatmir Sejdiun - Bota Sot
Çfarë shkruhet në librat e Historisë për Hashim Thaçin e Fatmir Sejdiun

Aktuale

E premte, 16 nëntor 2018

Çfarë shkruhet në librat e Historisë për Hashim Thaçin e Fatmir Sejdiun

Më: 13 shkurt 2018 Në ora: 19:20
Hashim Thaçi e Fatmir Sejdiu

Përveç kthesave historike botërore dhe të kaluarës së përgjakshme nga lufta e fundit në Kosovë, nxënësit kosovarë mësojnë në shkollë edhe për Pavarësinë e Kosovës, tashmë Republikë.

Gjeneratat që këtë vit vijojnë mësimet në shkollat fillore dhe të mesme , janë të lindur pas luftës së vitit 1999 dhe dokumentojnë 10 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës.

KALLXO ka nxjerrë disa pjesë nga ajo çfarë përshkruhet në librat e historisë të shkollave fillore dhe të mesme lidhur me shpalljen e pavarësisë së Kosovës.

Nxënësit filloristë në Kosovë hasin në këtë histori të re në librat e klasës...

Lajmin e plotë e gjeni te Mediat Shqiptare duke klikuar KËTU.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test