Përgjigja e Thaçit nëse ai është i frikësuar nga Gjykata Speciale - Bota Sot
Përgjigja e Thaçit nëse ai është i frikësuar nga Gjykata Speciale

Aktuale

E enjte, 15 nëntor 2018

Përgjigja e Thaçit nëse ai është i frikësuar nga Gjykata Speciale

Më: 13 shkurt 2018 Në ora: 23:20
Hashim Thaçi

Presidenti i Kosovës po vazhdon ta quaj padrejtësi historike obligimin vënë Kosovës për krijimin e Gjykatës Speciale. Në një intervistë për agjencinë e lajmeve “Reuters” Thaçi ka thënë se Specijalja është krijuar për hatër të SHBA-ve, BE-së dhe NATO-s.

“Është padrejtësi historike, por për hatër të partneritetit strategjikë me Shtetet e Bashkuara, Bashkimin Evropian dhe NATO-n ne krijuam atë [Gjykatën]”, ka thënë Thaçi.

Lajmin e plotë e gjeni te Mediat Shqiptare duke klikuar KËTU.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test