Delawie: Qytetarët e Kosovës meritojnë më shumë se vendin e 85-të - Bota Sot
Delawie: Qytetarët e Kosovës meritojnë më shumë se vendin e 85-të

Aktuale

Delawie: Qytetarët e Kosovës meritojnë më shumë se vendin e 85-të

Më: 22 shkurt 2018 Në ora: 16:18
Greg Delawie

Ambasadori i SHBA-së në Kosovë, Greg Delawie, ka shprehur kënaqësi për përparimin që ka bërë Kosova në luftën kundër korrupsionit, duke thënë se përmirësimet janë vitale për të ardhmen euroatlantike të vendit.

Ai përmes një postimi në Twitter ka thënë se është i kënaqur që Kosova ka shënuar progres kundër korrupsionit dhe se qytetarët e saj meritojnë më shumë se vendin e 85-të, në listën e vendeve për korrupsion në botë, sipas Transparency International.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test