Revoltohet ish ushtaraku i UÇK-së, akuzon Thaçin për vrasjen e figurave të rëndësishme dhe Sejdiun e Dacin që ia pranuan dekoratat - Bota Sot
Revoltohet ish ushtaraku i UÇK-së, akuzon Thaçin për vrasjen e figurave të rëndësishme dhe Sejdiun e Dacin që ia pranuan dekoratat

Aktuale

Revoltohet ish ushtaraku i UÇK-së, akuzon Thaçin për vrasjen e figurave të rëndësishme dhe Sejdiun e Dacin që ia pranuan dekoratat

Nga: A.M. Më: 22 shkurt 2018 Në ora: 21:23
Hashim Thaçi

Ish ushtaraku i UÇK-së, Saim Tahiraj ka akuzuar presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi për vrasjen e  figurave më të rëndësishme politike dhe ushtarake.

Po ashtu, ai ka shkruar në Facebook  edhe për dekorimin nga Thaçi për Fatmir Sejdiun, ish President i Kosovës, dhe ish kryetarë i LDK-së, Nexhat Dacin ish kryetarë i Parlamentit të Kosovës, duke thënë se këta i dhanë pushtet Thaçit, i cili përçau LDK-në

Postimi i plotë:

Njeriu që aq shumë i solli tragjedi popullit tonë, duke e futur në luftë vëllavrasëse gjatë luftës dhe pasë sajë. Njeru që aqë shumë tragjedi i solli LDK-së me banden e tij,duke ja vrarë figurat më të rëndësishme politike dhe ushtarake.Njeriu që Kosovën e ka shëndruar në pronë private të bandës së tij,duke e plaqkitur pasurin e mbarë popullit sikur të ishte çiflik i tyre.Njeriu që e ka izoluar Kosoven dhe popullin e sajë duke e sjellë buzë gërmines.Ky njeri sot është president i Kosovës fatkeqësisht,dhe më fatkeqësisht me kontributin e madhë të lidershipit të LDK-së. Ky njeri që quhet President i kosovës,dekoroj shumë përsona nga banda e tij,për kontributin vrastarë dhe plaqkitës në kuadër të bandës.Fatkeqësisht në listen e të dekoruarve ishin edhe figura të larta udhëheqëse të LDK-së. Ky njeri që quhet Presidentë, e që është i mbushur me gjynahe, dekoroj Fatmir Sejdiun ish President i Kosovës, dhe ish kryetarë i LDK-së.Nexhat Dacin ish kryetarë i Parlamentit të Kosovës. Që të dytë fatkeqësisht i pranuan dekoratat,madje duke thënë se ndihen të nderuar me këto dekorata.Duke shiquar zhvillimet në LDK në kohen kur këta të dy ishin në pozitat më të larta shtetërore dhe partiake,mendova se e kanë merituar.Janë meritorë për sjelljen e këti Gjarpëri në pushtetë me partin e tij PDK.Janë meritorë për ndarjen e LDK-së në dyshë,e që ishte synimi kryesorë i Gjarpërit.Janë meritorë edhe për rrëzimin e Qeverisë kurë ju deshtë Gjarpërit.Këtu nukë duhet harruar edhe Isa Mustafën i cili ka merita të jashtëzakonshme që Gjarpëri të bëhej President,madje edhe për rrëzimin e qeverisë kur ju deshtë prapë Gjarpërit.Doren në zemër edhe Isa e ka meritue një dekoratë dhe të futet në treshën e famshme që brezë pasë brezi, të gjithë anëtarët e LDK-së, kurë i kujtojnë të turprohen me udhëheqësit e tyre.Këto pamje që i pamë në television, ku Garpëri duke ju ndarë dekorata këtyre që në një kohë i nderuam shumë,pa ditur se kushë ishin në të vërtetë,tregojnë shumë.Antarsia e LDK-së që nga sot,përfundimisht të largoj ç'do iluzion se këta mundë prapë të na udhëheqin.Kjo treshe përfundimishtë,kurrë më nukë do mundë të lirohet nga Gjarpëri dhe banda e tij,sepse diqka e fortë i lidhë në mesë veti.Anëtarsia e LDK-së përfundimisht duhet ta kthejë koken nga kuadrot e reja.Duhet menduar që tani për një kuadër të ri,të shkolluar jashtë shtetit,mundësisht në SHBA,apo Angli,Gjermani.Të krijojmë një lider që LDK-në e Presidentit Rugova ta udhëheqë me dinjitetë,guxim dhe mosë ta lejojë të shëndrrohet në Levë të Gjarpinjëve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test