Jahjaga flet për faljen e Thaçit për vëllezërit Ramadani e Kiçina - Bota Sot
Jahjaga flet për faljen e Thaçit për vëllezërit Ramadani e Kiçina

Aktuale

Jahjaga flet për faljen e Thaçit për vëllezërit Ramadani e Kiçina

Më: 22 shkurt 2018 Në ora: 22:14
Atifete Jahjaga

Ish-presidentja Atifete Jahjaga ka thënë se gjatë mandatit të saj është cilësuar si e pamëshirshme, pasi kishte falur një numër të vogël të të burgosurve.

‘Unë nuk dua të komentoj emra të përvecëm por mund të ju them se gjatë mandatit tim jam munduar që të vë kritere për personat që falen’, është përgjigjur ajo në pyetjen lidhur me faljen e vëllezërve Ramadani dhe Kiçina, nga ana e presidentit Thaçi.

Ajo tha se për këtë rast, më shumë duhet pyetur Thaçin,’ por unë jam mundu me vendos kritere dhe gjatë mandatit tim veç nja 5-6 veta i kam falë’.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test