Ky është ‘kusha’ i Ramushit, që akuzohej për atentatet ndaj Presidentit Rugova - Bota Sot
Ky është ‘kusha’ i Ramushit, që akuzohej për atentatet ndaj Presidentit Rugova

Aktuale

Ky është ‘kusha’ i Ramushit, që akuzohej për atentatet ndaj Presidentit Rugova

Nga: H.O. Më: 5 mars 2018 Në ora: 08:32
Ramush Haradinaj dhe Agron Haradinaj

Disa herë ishin organizuar atentate për të vrarë Presidentin Ibrahim Rugova, por që çdoherë pwrfunduan pa rezultat.

Në atentate të shumta, u përfolen edhe njerëz të shumtë, që mund të ishin pjesë e organizimit të tyre.

Tash e sa vitë në burg gjendet Agim Hoti si atentatori kryesor për tentim-vrasjen ndaj Presidentit Rugova. Ai kishte përmendur edhe disa emra se kush janë që e organizuan këto atentate.

Hoti ka thënë se është përgjegjës për dy atentatet. Që të dy sulmet ndaj ish-Presidentit, ai thoshte se i ka kryer me urdhër të Xhavit Halitit, aktualisht deputet dhe nënkryetar i Kuvendit të Kosovës, Artan Nimanit, profesor në UP si dhe Agron Haradinajt i cili punonte në PTK

Agron Haradinaj është kushëri i afërm i kryemnistrit aktual, Ramush Haradinaj. Madje vetë Agroni e ka quajtur ‘kushë’ Haradinajn, me rastin e zgjedhjes si kryeministër. Kjo foto më poshtë e dëshmon këtë.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test