Daçiq s'ka sukses, Gambia e gatshme për marrëdhënie diplomatike me Kosovën - Bota Sot
Daçiq s'ka sukses, Gambia e gatshme për marrëdhënie diplomatike me Kosovën

Aktuale

Daçiq s'ka sukses, Gambia e gatshme për marrëdhënie diplomatike me Kosovën

Më: 8 mars 2018 Në ora: 14:02
Ilustrim

Tentativat e Ivica Dacic nuk po kanë më sukses. Provoi qw ta bind Gambinw ta tërheq njohjen e Kodovës, por ky shtet mori një vendim të radhës.

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Punëve të Jashtme në Qeverinë e Kosovës, Behgjet Pacolli, ka njoftuar në Facebook se shteti i Gambisë wshtw i gatshëm për marrëdhënie diplomatike me Kosovën.

“Edhe një lajm i mirë për shtetin e Kosovës dhe fuqizimin e saj në arenën ndërkombëtare. Përkundër përpjekjeve dëshpëruese tê fqinjit tonë verior, Republika e Kosovës po vazhdon të shënojë suksese.

Lajmi i mirë vjen nga Gambia, e përfolur dhe e shënjestruar nga kundërshtarët tanë. Marëdhëniet diplomatike me këtë shtet do ti vendosim brenda pak ditësh duke e akredituar edhe ambasadorin tonë jo rezident në këtë shtet. Falenderim i madh për presidentin, qeverinë dhe popullin e Gambias”, ka shkruar ne facebook.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test