Liderët janë takuar sot, nuk dihet nëse është vendosur seanca për demarkacionin - Bota Sot
Liderët janë takuar sot, nuk dihet nëse është vendosur seanca për demarkacionin

Aktuale

Liderët janë takuar sot, nuk dihet nëse është vendosur seanca për demarkacionin

Më: 8 mars 2018 Në ora: 18:49
Kadri Veseli, Ramush Haradinaj dhe Fatmir Limaj

Liderët e partive politike janë takuar sot pasdite për të biseduar për seancën ku pikë e vetme e rendit të ditës do të jetë demarkacioni.

Kryeministri Ramush Haradinaj, kryetari i Kuvendit Kadri Veseli dhe Fatmir Limaj, kryetar i Nismës për Kosovën janë takuar pasdite por ende nuk dihet se kur do ta caktojnë seancën për Demarkacionin.

Burime të afërt me zhvillimet bëjnë të ditur se tashmë koalicioni qeveritar i ka votat e mjaftueshme për ta votuar demarkacionin me Malin e Zi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test