Tri parti ia hapin dyert Shpend Ahmetit - Bota Sot
Tri parti ia hapin dyert Shpend Ahmetit

Aktuale

Tri parti ia hapin dyert Shpend Ahmetit

Më: 8 mars 2018 Në ora: 20:43
Shpend Ahmeti

Një ditë më parë, ish-nënkryetari i Vetëvendosjes, Shpend Ahmeti ndërpreu rrugëtimin e tij politik prej shtatë vjetësh me Lëvizjen Vetëvendosje.

Ahmeti në letrën e dërguar ka dhënë dorëheqje nga nga kjo parti, për shkak se sipas tij tashmë nuk ekzistojnë arsyet që e kanë shtyrë atë të futet brenda saj.

“Javëve të fundit kam kuptuar shumë gjëra për organizatën të cilat nuk i kam ditur më parë. Këto gjëra nuk janë diskutuar me mua. Mirëpo kjo nuk është arsyeja e vendimit tim. Motivi i vendimit tim sot është se arsyeja për të cilen unë kam hyrë në LVV nuk është më. Mospajtimet kanë dëmtuar frymën, besimin dhe rrjedhimisht edhe kauzën. Nuk besoj më se organizata në gjendjen që është sot është rruga më e shpejtë për ndryshim, së paku jo në përputhje me qëndrimet dhe besimet e mia.  Nuk do të mundohem të tregoj se unë e kam mire, e të tjerët e kanë keq”, kishte shkruar Ahmeti.

E partitë që deri dje Ahmeti i kishte pasur kundërshtare i kanë hapur dyert e tyre për ta pranuar atë brenda tyre.

Madje, një gjë të tillë është e gatshme ta bëjë edhe...

Lajmin e plotë mund ta lexoni te Mediat Shqiptare, duke klikuar KËTU.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test