Pacolli takon homologun slloven - Bota Sot
Pacolli takon homologun slloven

Aktuale

Pacolli takon homologun slloven

Më: 13 mars 2018 Në ora: 10:15
Behgjet Pacolli dhe Karl Erjavec

Ministri i jashtëm, Behgjet Pacolli ka pritur në takim homologun e tij slloven, Karl Erjavec.

Pas takimit, të dy kryediplomatët pritet të mbajnë një konferencë të përbashkët për media.

Erjavec gjatë vizitës në Prishtinë do të takohet edhe me kryeministrin Ramush Haradinaj.

Shefi i diplomacisë sllovene do të marrë pjesë edhe në Forumin Ekonomik Kosovë-Slloveni, ku do të jenë të pranishme rreth 40 kompani sllovene.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test