Pacolli: Jemi lodhur me deklaratat e politikanëve, demarkacioni kalon këtë muaj - Bota Sot
Pacolli: Jemi lodhur me deklaratat e politikanëve, demarkacioni kalon këtë muaj

Aktuale

Pacolli: Jemi lodhur me deklaratat e politikanëve, demarkacioni kalon këtë muaj

Më: 13 mars 2018 Në ora: 10:56
Zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet pacolli, është shprehur i bindur se marrëveshja për shënimin e kufirit me Malin e Zi do të kalojë në Kuvend në javën e dytë të këtij muaji.

Ai këto komente i bëri duke iu përgjigjur pyetjeve të gazetarëve në një konferencë për media të përbashkët me homologun e tij slloven Karl Erjavec.

Pacolli: Jemi lodhur me deklaratat e politikanëve

“Jemi lodhur me deklaratat e politikanëve sot, nesër. Unë ju kam thënë java e dytë e marsit, qysh moti ju kam thënë, shikoni intervistën dhe java e dytë e marsit do të java kur do të miratohet marrëveshja e demarkacionit me Malin e Zi”, ka thënë Pacolli.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test