Thaçi ngushëllon familjen e Komandant Gurit, thotë se ishte eprorë i shquar - Bota Sot
Thaçi ngushëllon familjen e Komandant Gurit, thotë se ishte eprorë i shquar

Aktuale

Thaçi ngushëllon familjen e Komandant Gurit, thotë se ishte eprorë i shquar

Nga: N.H Më: 13 mars 2018 Në ora: 17:10
Jetullah Çarri

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka shprehur ngushëllime familjes së Jetullah Çarrit, ish-luftëtarit të UÇK-së, i cili ka ndërruar jetë sot.

Thaçi thotë se komandant “Guri” ishte ndër luftëtarët dhe eprorët e shquar të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Postimi i plotë i Hashim Thaçit:

Me pikëllim mora lajmin për vdekjen e bashkëluftëtarit tim, Jetullah Qarri. Komandant “Guri” ishte ndër luftëtarët dhe eprorët e shquar të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Familjes, bashkëluftëtarëve dhe miqve të tij, u shpreh ngushëllimet më të thella. HTH

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test