Ky është avokati i parë nga Kosova që akreditohet nga Haga për Gjykatën Speciale - Bota Sot
Ky është avokati i parë nga Kosova që akreditohet nga Haga për Gjykatën Speciale

Aktuale

Ky është avokati i parë nga Kosova që akreditohet nga Haga për Gjykatën Speciale

Më: 13 mars 2018 Në ora: 18:27
Selia e Gjykates Speciale

Avokati Arianit Koci është akredituar nga Gjykata Speciale për të mbrojtur të akuzuarit që do të ndiqen nga kjo gjykatë. Lajmin e ka konfirmuar vet Koci.

“Po kam marr përgjigje pozitive nga Haga dhe unë do të jem në mesin e avokatëve tjerë të akredituar nga kjo Gjykatë”, ka thënë Koci.

Dhomat e Specializuara kishin shpallur ftesën për avokatët në fund të vitit të kaluar që do të mbrojnë të akuzuarit potencialë nga radhët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës që të aplikojnë për akreditim pranë këtij institucioni.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test