Donika Kadaj Bujupi rikthehet në AAK - Bota Sot
Donika Kadaj Bujupi rikthehet në AAK

Aktuale

Donika Kadaj Bujupi rikthehet në AAK

Nga: G.B Më: 14 mars 2018 Në ora: 16:08
Donika Kadaj Bujupi dhe Ramush Haradinaj

Deputetja e VV-së, Donika Kadaj Bujupi, i është rikthyer partisë së mëparshme, AAK-së.

Këtë e ka bërë të ditur kryeministrit Ramush Haradinaj përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, i cili ka thënë se ajo tashmë është pjesë e GP të AAK-së, përcjell Bota sot.

Postimi i plotë:

Me deputeten e Kuvendit, Donika Kadaj-Bujupi, bashkëbiseduam për zhvillimet aktuale politike në Kosovë. Nga sot, Donika i rikthehet Grupit Parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës. Rrugëtimin nëpër proceset politike në vend do ta vazhdojmë bashkërisht.

RH./BS/

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test