Akuzat tronditëse të Gecit për Thaçin, tregon “hajnat e Hashimit” dhe personat që u vranë e u plagosën nga ata - Bota Sot
Akuzat tronditëse të Gecit për Thaçin, tregon “hajnat e Hashimit” dhe personat që u vranë e u plagosën nga ata

Aktuale

E hënë, 22 tetor 2018

Akuzat tronditëse të Gecit për Thaçin, tregon “hajnat e Hashimit” dhe personat që u vranë e u plagosën nga ata

Nga: P.R Më: 11 prill 2018 Në ora: 13:55
Hashim Thaçi

Halil Geci, njëri nga vëllezërit Geci nga Llausha, përmes një postimi në facebook, ka drejtuar akuza të rënna në drejtim të presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit.

Ai ka përmendur me emra, siç i quan ai “hajnat e Hashimit”, si dhe ka shkruar me emra personat, që sipas Gecit, janë vrarë e plagosur nga “hajnat e Hashimit”

“Hajnat e hashimit të llojit të Sabit Gecit filluan ti vrasin atdhetaret beng e beng, në listat e tyre gjindeshin emrat e alamet burrave dhe grave të LDK-s nga Ibrahim Rugova e deri te perkrahsit e thjesht”, ka shkruar Geci në faqen e tij në facebook.

Ky është postimi i plotë i Halil Gecit:

Image
Halil Geci

Jeta është një udhëtim o Hashim

Tradhetija mbetet një damkë gjeneratave për kujtim

Veprimet e Hashim Thaqit para lufte në luftë dhe pas lufte.!

Tradhëtit e Hashimit që ua bëri shokve të vetë,si dhe tradhetia që ja bëri Kosovës, dhe që po ja bënë ende,spo ka të ndalur.

Një biografi e shkurtër sa për t’ia kujtuar Hashimit kush ishte,qka bëri,dhe si do mbetet neser.

Hashimi i biri Hagjis i cili ka punuar si polar fushe, me rrogën e polarit,i ka mbajtur dhe shkolluar fëmijet ,një polar shumë i ndëgjushem i hyqymetit,pushkë dhe allti i kishte me leje shteti.

Unë Hashimin nuk e kam njoftë më parë,por vëllëzërit e mi po,për herë t’parë në fillim të luftës erdhi në shtëpin time me Rexhep Selimin për ta marrur Gani Kocen si njeri i tyre i cili meritonte...!nuk po hy më thellë,se del një roman.

Para lufte Gani Thaqi e mbante në Skënderaj një kafe me emrin Teferixhë,se bashku me nipin Xhavit Nuraku,në kafen e tyre nxirrnin pasaporta të shqiptarve që shpërnguleshin pa rreshtur,këta gjithmon ndërmjetsus,aty bëheshin alleshvereshet e denimeve, ryshfeteve e poshtersive t’ndryshme,me policin serbe dhe bashkpuntoret e tyre.

Flitej në Drenic me të madhe për Teferigjin,për problemet që kishin njerzit,nuk flitej për ligjin,por për Teferigjin,i cili i zgjidhte problemet veq pare se problemet hiqeshin.

Kur filluan aksiknet guerile Hashimi 5 vite më vonë në Skënderaj futen letra nën pragje te dyerve dhe i ftonte popullin për kryengritje.

Më vonë kishe ikur në Zvicerr dhe ishte rreshtuar në organizatën e ashtuquajtur LPK,për mes tyre depërton duke e sharë LDK-n dhe Ibrahim Rugovën.
LPK-ja i donte të gjithë ata që shanin LDK-n dhe Ibrahim Rugovën.

Gani Thaqi vëllau i madhë i Hashimit në kohen e maskave mirret nga policia regrutohet si shpiun i tyre dhe lirohet,pastaj shetste i lirë.
Këte shpiun e marrin ne pytje djemet tonë dhe i ju tregon se shkit po dinin gjithqka!???

Fillon lufta

Filluan aksionet guerile,Hashimi vjen në Drenic dhe nuk ja bënë bam askund,
Fillon Lufta dhe ky merrë detyra tash më janë te njohura botrishtë për opinionin.

Sherbimet nga vinte Hashimi DGES-si Francez dhe i vëllai Ganiu i regrutuar nga UDB-ja,kishin marrur detyra të vështira për ti realizuar,njher për te shpiunuar, e pastaj per t’vrarë e shantazhuar atdhetarë të pavarsisë.

Kjo nuk ishte detyr e lehtë.

Këto poshtersi mundë ti bënin vetem hajnat me pages,që ua mundesonte Hashimi,shumicen nga këto detyra i kan realizuar.

Detyr parësore e tyre ishte që ta luftonin Ibrahim Rugoves dhe Institucionet pro perendimore që ai kishte ndertuar.

Në Qirez të Drenices kishin ardhur Disa pëfaqesues të Instiucioneve për ti vizituar popullsin dhe UQK-n.
Hashimi me do hajna i arreston dhe i rrahë dhe i maltreton skajshmerisht
Fati i tyre për t’mos i vrarë, vjen ofenziva serbe dhe i leshojnë në drejtim të Shkive me qellim që ti vrasin shkit,fatmirësisht shpetojn falë popullstes duke ua treguar rrugen që t’mos bien në doren e shkive...!

Hajnat e hashimit të llojit të Sabit Gecit filluan ti vrasin atdhetaret beng e beng, në listat e tyre gjindeshin emrat e alamet burrave dhe grave të LDK-s nga Ibrahim Rugova e deri te perkrahsit e thjesht :

Ibrahim Rugova i shpetoi dy atentateve nga hajnat e Hashimit..!??

Femi Agani i cilin ishte në listën e hajnave për ta vrarë,i ndjeri ishte edhe në listen e policis dhe paramilitarve serbë.
I ndjeri Agani gjeti vdekjen nga poramilitaret duke ju dalur në ndihmë një grupi djemve të ri që i kishin qitur në pushkatim paramilitaret serb,Agani reagon dhe ata i shpeton por profa vritet posa e diktojn se ky ishte Agani ata i thonë eh po ty po te kërkojm ja kthejn automatikun dhe profa shpeton nga dora e Hashimit dhe e vret Milloshi.

Sabri Hamiti i plagosur rëndë nga hajnat e Hashimit!

Agim Krasniqi i rrahur dhe maltretuar në Qirez per vdekje nga vet Hashimi.

Gjegj Deda i rrahur brutalisht në Qirez nga hajnat e Hashimi dhe nga vet Hashimi...!

Mehdi Bardhi i rrahur në Qirez brutalisht nga hajnat e Hashimit dhe nga vet Hashimi...!!?

Tahir Zema i kërcnuar në luftë nga vet Hashimi,dhe ma vonë i vrarë me të birin dhe Hasanin në bashkpunim të tjeret,duke e quajtur tradhetaret tradhetar...!??

Sali Qeku i vrarë pabesishtë në Koshare pse po luftonte me shkie,
pekrahes i institucioneve,dhe i Ibrahimit...!??

Agim Ramadani i vrarë pabesisht pse po luftonte me shkie, përkrahes i institucioneve.

Ahmet Krasniqin,i vrarë si minister i mbrojtjes në qender të Tiranes,nga bashkpuntoret e Hashimit në bashkpunim me Klosin!

Komandant Drinin i vrarë veq pse ishte përkrahes i institucioneve!

Fetah Rudin plagoset për vdekje nga hajnat e Hashimit dhe sot i mbetur invalid!

Ukë Bytyqi i vrarë n’pik dites pas fitores në Therand nga hajnat e PDK-s të Hashimit!

Deputeti dhe komandanti i Rugovës Smajl Hajdari i vrar në Atentat nga hajnat e Hashimit!

Shaban Mani avokati i vrarë nga hajnat e Hashimit dhe i djegur në malet e Drenices në Ozdrim!

Kosovë Zeqiri me shokun e ti i vrarë nga hajnat e Hashimit si Institucionalist dhe përkrahes i Rugovës!

Hashimi me hajna t’vetë e vrau Xhafer Behramin Drejtor i shkollës në klinën e epërme me gjithë djalë,dhe ja plagosi djalin tjeter, me gjithë vëllanë Jetullahun.
Jetullahi i shpetoji atentatit të parë por tentuan ta vrasin për se dyti,por Zoti e shpetoji..!

Hajnat e Hashimit e vranë Haki Imerin profesor me dy fakultete vete m pse ishte përkrahes i Institucioneve...!

Hajnat e Hashimit e vranë drejtorin e fshatit Aqarev Ismet Rrahmanin veq pse ishte perkrahes i Institucioneve të I.Rugovës..!

Hajnat e Hashimit plagosen Sejdi Kocen një atdhetar i kahmotshme i qështjes kombtare,një izoluar nga ishë sistemit Jugosllavë.

Gazetari Bekim Kastrati i vrarë nga hajnat e Hashimit si përkrahes i institucioneve!

Gazetari nga Gjilani Bardhyl Ajeti i vrarë nga hajnat e Hashimit,perkrahes i institucioneve!

Besim Dajaku trproja i Rugovës i vrarë nga hajnat e Hashimit!

Hajnat e hashimit e vranë Begun nipin e Ahmet Delis nga Prekazi vetem pse perkrahte institucionet dhe Ibrahim Rugovën.

Esat Geci vëllau i jonë i plagosur rëndë në luftë nga hajnat e Hashimit një përkrahes i madhë i institucioneve!

Gani Geci vëllaji jonë i shpeton atentateve nga hajnat e Hashimit,përkrahes i institucioneve,dhe mbrojtes i kushtetutes të Kaqabikut,dhe luftëtar i ditve të para!

Agim Veliu i shpeton atentatit nga hajnat e Hashimit nji kolos i pavarsis që edhe sot mbanë vende të randsishme në drejtimin e shtetit dhe të LDK-s kryetar i pa mposhtur i podujeves që nga pas lufta!

Ejup Visoka i plagosur nga hajnat e Hashimit si perkrahes dhe aktivist i LDK-s!

Rashit Mustafa me pseodonimin komandant Karadaku i vrarë nga hajnat e Hashimit perkrahes i fort i Rugovës!

Sebahste Tolalaj dhe Jusuf Haklaj perkrahes të Institucioneve i vrarë nga hajnat e Hashimit!

Hashimi dyshohet edhe në vrasjet e shokve t’vet!

Bardhyl Mahmutin e shantazhon dhe e debuan nga Kosova!

Jakup Krasniqin e shantozhon dhe tenton mi zhduk nga skena politike!

Fatmir Limen e shantazhon dhe lun k...! me te 10 vjet!

Ramush Haradinajn e shantazhon dhe luan k...! me te për 15 vite...!

Laten e shantazhon dhe lun k...! me te dhe e debon nga politika...!

Remit ja bën të njajtes si Lates..!

Bejdin Hallaqin dyshohet se e ka arrestuar dhe ma su dukë kurrë...!

Azem Sylen e ç’njerzon dhe luan k...! me ta...!

Sami Lushtakun e shfrytzon politikisht dhe lun k...! me ta...!

Sylejman Selimin e shfrytzon dhe luan k...! me te...!

Sabit hajnin e shfrytzon e futë në bela me gjithë dynjanë dhe luan k...! me te, që nga pas lufta se ka lëshur nga burgu kurrë...!?

Ilir Konoshecin dyshohet se klika e ti e ka vrarë...!

Shantazhet që ua bani LDK-s janë këto:

Fatmir Sejdiun e shantazhoj dhe u mundua ti djegë por nuk mundi,doli faqebardhë nuk u dorzua nuk e tradhetoi elektoratin as atdhen,as nuk u ligë.

Isa Mustafen e shfrytzoji si mikë të ti të ngushtë që s’bashku i ndanë parat e 3% dhe arrit që përmes Ises të bë kryetar shteti dhe në fundë ja la tradhetin e demarkacionit në dorë dhe e djegu si leter tualeti.
Ja la demarkacionin me Malin e Zi në dorë dhe e gjuajti në binaret e Rrahman Morines aty ku edhe e kishte vendin...!??

Dhe së fundi tradhetia e Hashimit e ndau Kosovën.
I bëri 10 fshatra(komuna)...!

Mitrovica e veriut me kater komunat e ndau Hashimi, po mos tishin nderkombtaret tashmë ishin harruar..!

I vodhi Kosovës tërë pasurin që kishte dhe e ndau me të huaj.
Aeroportin,Kekun,i vodhi Tokokat me vlerë,ndertimet marramendse të rrokaqijve në kryeqytet,sigurimet,vendosi monopol në të gjithë artikujt që hynin dhe dilnin në Kosovë...!e qka jo...!

E shantazhoji LDK dhe ja fali,ose, ja shiti e 8200 h toke Malit të Zi me ndihmen e LDK-s e vuri kufirin në Hagjaj...!

Këto janë disa nga marifetet e një tradhetari që i din e gjithë Kosova,po ka edhe aso shumë gjër tjera të dhmbshme që ne populli nuk dimë, një tradheti e përmasave të pa para nuk ka ndodhur qe 600 vjet e këndej..! 
Por ka edhe shumë tjera tradheti e vrasje që nuk po me binë në mendje dhe i kamë harruar.

Prandaj na duhet veprim ligjor për tia ndalur turrin tradhtive të tij...!???

I vetmi lider që i ka mundur këta tadhetar dhe sherbimet e tyre nga vinë këta,ka qenë IBRAHIM RUGOVA.
Dhe mu për këta kan tentuar ta zhdukin Rugovën me gjithë shokë,mbas Ibrahimit t’paret për t’na zhdukur ishum ne vëllezerit Geci si perkrahes te pa thyshem të Institucioneve,të ndertuara nga Rugova.

Mbas vdekjes të Tij i ndodhen t’gjitha t’kqiat ketij vendi.

Arritn te ja shantazhojn familjen,Ukes ja gjeten dhimbjet,e pan si ka merak në para,e vendosen në grack,e djegën si ...!

Teuten e djegen per se gjalli,ja gjeten smundjen e saj karieren.

Ju futen në familje duke bër poza fotosh me reja e djem të Rugovës,
I vetmi që ende su djegë krejt është Mendimi,edhe këta filluan mi djegë duke bër zëvendës minister të Frat Shales.

Këto janë lojat e Hashimit që ende sju dihet fundi..!??

Neser Hashimi do t’mbetet në kulmin e tradhetive që ja bëri Kosovës dhe kombit shqipëtar.
Do ti bartë vrasjet dhe tradhetit në korrizin e familjes të vetë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test