Haziri e bën për “pesë pare” Krasniqin: Për “Jakupofskin” s’ka ekzistuar kurrë as beteja e Logjes, e Koshares... - Bota Sot
Haziri e bën për “pesë pare” Krasniqin: Për “Jakupofskin” s’ka ekzistuar kurrë as beteja e Logjes, e Koshares...

Aktuale

Haziri e bën për “pesë pare” Krasniqin: Për “Jakupofskin” s’ka ekzistuar kurrë as beteja e Logjes, e Koshares...

Nga: P.R Më: 12 prill 2018 Në ora: 12:46
Jakup Krasniqi

Opinionisti dhe analisti politik, Nexhat Haziri, përmes një postimi në facebook, ka reaguar ndaj deklaratës së Jakup Krasniqit, i cili tha se sa për FARK-istët s’do të kishte kurrë luftë, në Kosovë ka qenë vetëm UÇK-ja.

“Ka egzistuar vetem ajo "UÇK qe planifikonte atentat ndaj presidentit historik te Kosoves, dr. Ibrahim Rugova, dhe vrane kedo qe e pane si pengese ne paudhesit dhe flliqesirat e tyre. Per historianin e vonuar, ka egzistuar vetem ajo "UÇK" qe udhehiqej nga njerezit qe kurre se kane pare me sy vijen e frontit te luftes, perpos thasëve me para te ardhure nga mergata, qe silleshin poshte e larte kazinove si ai "seni n'darsem", pa vrare mendjen per ata djem dhe vajza te mbetura pa armatime ne beteja lufte me pushtuesin serb ne Kosove, pa ushqime e veshmbathje, te katandisur si me keq”, ka shkruar Haziri, përcjellë “Bota sot”.

Image
Nexhat Haziri

Ky është postimi i plotë:

-Per "Jakupofskin" s'ka egzistuar kurre as beteja e Logjes e as beteja e Koshares, as edhe kolonel Ahmet Krasniqi, Agim Ramadani, Sali Çeku ,Tahir Zema, etj. Per "Kupen" ka ekzistuar vetem "UÇK"-ja e Rognerit dhe e bordeleve te Tiranes te mbushura me rumune e moldave, ku benin qef "kapedanat" e te ashtuquajturit "SHP i UÇK " Ajo "UÇK"-ja qe me parate dhe djersen e mergimtareve u shendrrua ne nje ndermarrje te tregtise me droge, "mish te bardh" dhe arme. Ka egzistuar vetem ajo "UÇK qe planifikonte atentat ndaj presidentit historik te Kosoves, dr. Ibrahim Rugova, dhe vrane kedo qe e pane si pengese ne paudhesit dhe flliqesirat e tyre. Per historianin e vonuar, ka egzistuar vetem ajo "UÇK" qe udhehiqej nga njerezit qe kurre se kane pare me sy vijen e frontit te luftes, perpos thasëve me para te ardhure nga mergata, qe silleshin poshte e larte kazinove si ai "seni n'darsem", pa vrare mendjen per ata djem dhe vajza te mbetura pa armatime ne beteja lufte me pushtuesin serb ne Kosove, pa ushqime e veshmbathje, te katandisur si me keq. Ndersa UÇK-ja, e ketyre djemeve dhe vajzave, ,lufta, gjaku dhe djersa e tyre, iu kishte sherbyer "Jaskupofskit" dhe dostave te tij ne Rogner, vetem si karrem per realizimin e ambicjeve te tyre per pushtet, edhe ne kohe lufte, si mburoje e puneve te pista te tyre, dhe si mjet per zhvatjen e milionave te shumte nga mergata.E mjere eshte ajo shoqeri , kure te tillet si "Jakupofski" dhe lladika Nasim Haradinaj, shesin pordhe me rigon. (n.h)

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test