Zeka: Së pari të hetohet UDBA më pas SHIK-u - Bota Sot
Zeka: Së pari të hetohet UDBA më pas SHIK-u

Aktuale

Zeka: Së pari të hetohet UDBA më pas SHIK-u

Më: 16 prill 2018 Në ora: 11:12
Mialim Zeka

Deputeti i NISMA-s, Mialim Zeka ka thënë se ka qenë e pari që ka kërkuar hetimin për Postën dhe Valën, sepse sipas tij aty ka më së shumti parregullsi, por kjo nismë nuk është mbështetur.

Ai ka thënë se ka qenë kundër hetimit të SHIK-ut pasi kam thënë se duhet të hetohet UDBA.

Zeka ka shprehur shqetësim edhe për shkollat e Kosovës, ku mësimdhënësit po bëjnë skandale me nxënësit, duke i maltretuar në mënyra të ndryshme.

Ai ka kërkuar ka ministri i Arsimit, Shyqiri Bytyqi që të merren masa konkretet dhe ta trajtojë këtë problem serioz.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test