GDP në shërbim të Haradinajt, ja me cilin ministër u takua sot Dukagjin Gorani - Bota Sot
GDP në shërbim të Haradinajt, ja me cilin ministër u takua sot Dukagjin Gorani

Aktuale

GDP në shërbim të Haradinajt, ja me cilin ministër u takua sot Dukagjin Gorani

Nga: A.J Më: 16 prill 2018 Në ora: 12:49
Grupi i deputetëve të Pavarur në Kuvendin e Kosovës

Ministri i Diasporës Dardan Gashit duket se nuk i interesojnë punimet e seancës plenare të Kuvendit të Kosovës. Si një ndërmjetësues i koalicioneve qeveritare, ai sot u pa me sheshin "Nena Terezë" në shoqëri të deputetit të GDP-së Dukagjin Gorani. Në kohen kur po flitet për rënien e Qeverisë Haradinaj, takimi i këtyre të dyve benë të nënkuptohet se GDP më të vërtetë mund të jetë shpëtimtar i qeverisë Haradinaj.

Ndryshe ditë me pare "Bota Sot" kishte raportuar se deputetët e GDP-së janë në përkrahje të Haradinaj dhe do ta pamundësojnë rrëzimin e Qeverisë duke mos e mbështetur Vetëvendosjen dhe LDK-në në iniciativën e tyre.

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test