Pacolli takohet me Kryeministrin bullgar, merr mbështetje për integrimin në BE - Bota Sot
Pacolli takohet me Kryeministrin bullgar, merr mbështetje për integrimin në BE

Aktuale

Pacolli takohet me Kryeministrin bullgar, merr mbështetje për integrimin në BE

Më: 16 prill 2018 Në ora: 15:05
Zëvendëskryeministri dhe Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli dhe Kryeministri bullgar, Boyko Borisov

Zëvendëskryeministri dhe Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, është takuar sot me Kryeministrin bullgar, Boyko Borisov.

Pacolli ka njoftuar se mbështetja e Bullgarisë si Kryesusese e Presidencës së Këshillit Evropian do të jetë jashtëzakonisht e rëndësishme për Koosvën dhe vendet tjera të Ballkanit Perëndimor në rrugën drejt integrimit në BE.

“Sot pritëm në një takim të përbashkët, Kryeministrin bullgar, Boyko Borisov. Mbështetja e Bullgarisë si Kryesuese e Presidencës së Këshillit Evropian do të jetë jashtëzakonisht e rëndësishme për Kosovën dhe vendet tjera të Ballkanit Perëndimor në rrugën drejt integrimit në BE. Kryeministri Bullgari e ri-konfirmoi atë që kam thënë edhe më herët në lidhje me pjesëmarrjen e plotë dhe të barabartë të Republikës së Kosovës në Samitin në mes BE-së dhe vendeve të Ballkanit Perëndimor, që do të mbahet në Sofje me 17 Maj, 2018”, ka shkruar Pacolli në “Facebook”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test