Raporti i Progresit. Çfarë thuhet për vizat, raportet me Serbinë dhe tentimin për rrëzimin e Speciales - Bota Sot
Raporti i Progresit. Çfarë thuhet për vizat, raportet me Serbinë dhe tentimin për rrëzimin e Speciales

Aktuale

Raporti i Progresit. Çfarë thuhet për vizat, raportet me Serbinë dhe tentimin për rrëzimin e Speciales

Më: 16 prill 2018 Në ora: 15:37
Prishtinë

Liderë politikë në Kosovë shpreheshin optimistë për Raportin që do të publikohet nesër nga Komisioni Evropian. Megjithatë, nga një pjesë e këtij Raporti, që ka siguruar media, nuk vijnë lajme të mira. Në Raport janë përmendur ngecja e reformave, konstituimi i vonshëm i Kuvendit dhe i krijimit të Qeverisë. Po ashtu, kritika të ashpra ka edhe për tentimin e shfuqizimit të Gjykatës Speciale

Media ka siguruar një pjesë nga Raporti për Kosovën që pritet të publikohet nesër nga Komisioni Evropian.

Në pikën 9 të Raportit përmendet periudha e gjatë e vitit të kaluar, që u shënua me zgjedhje, fillimisht parlamentare e më pas edhe zgjedhjeve lokale. Kjo, siç thuhet në Raport, ka ndikuar në ngecjen e Kosovës në reformim.

Lajmin e plotë e gjeni te Mediat Shqiptare duke klikuar KËTU.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test