Hoti tregon se kur do të ngritet mocioni për rrëzimin e Qeverisë - Bota Sot
Hoti tregon se kur do të ngritet mocioni për rrëzimin e Qeverisë

Aktuale

Hoti tregon se kur do të ngritet mocioni për rrëzimin e Qeverisë

Më: 16 prill 2018 Në ora: 16:58
Avdullah Hoti

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) tash e sa kohë bënë thirrje që vendi duhet të shkojë në zgjedhje për faktin se qeveria Haradinaj ka degraduar dhe nuk e ka fuqinë të përballët me çështje madhore që ka para vetës Kosova.

Zërat për zgjedhej të reja janë ngritur sidomos kohëve të fundit kur Lista Serbe largohet nga qeveria dhe kalon në opozitë në Kuvend.

Këtyre zërave të LDK-së për rrëzimin e qeverisë tashmë iu është bashkuar edhe Lëvizja Vetëvendosje e cila arsyeton ketë kërkesë për faktin se qeveria sipas tyre nuk është krijuar për zhvillimin ekonomik të vendit, e as për zhvillim të shëndetësisë por për të dëmtuar shtetin e Kosovës siç është kalimi i Demarkacionit dhe formimi i Asociacionit.

Lajmin me VIDEO e gjeni te Mediat Shqiptare duke klikuar KËTU.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test