Vetëvendosje e përkrah nismën për rrëzimin e qeverisë - Bota Sot
Vetëvendosje e përkrah nismën për rrëzimin e qeverisë

Aktuale

Vetëvendosje e përkrah nismën për rrëzimin e qeverisë

Më: 16 prill 2018 Në ora: 21:00
Albin Kurti

Lideri i VV’së në një intervistë për T7 thotë se vendi ka devijuar falë qeverisë Haradinaj

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka dhënë një intervistë për Televizionin 7 ku ka folur për Qeverinë Haradinaj dhe fundin e saj që Kurti nuk e sheh larg.

“Një qeveri me 52 deputetë nuk do të duhej të qeverisë me vendin, funksionimi i saj është praktikisht i pamundur në shtetin e Kosovës që është republikë parlamentare. Ne jemi të interesuar që kjo qeveri të rrëzohet’’, deklaroi ai.

Kurti, thotë se janë të gatshëm të mbështetin mocionin për rrëzimin e qeverisë Haradinaj, porse fillimisht do ta harmonizojnë tekstin.

Për rrëzimin e Qeverisë aktuale tash e disa javë është duke bërë plan Lidhja Demokratike e Kosovës për çka ka kërkuar mbështetjen edhe të VV-së.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test