Publikohet libri për krimet serbe në QKUK - Bota Sot
Publikohet libri për krimet serbe në QKUK

Aktuale

Publikohet libri për krimet serbe në QKUK

Nga: B.S Më: 17 prill 2018 Në ora: 06:46
Pamje nga krimet serbe në Kosovë

Instituti për Hulumtimin e Krimeve të Luftës promovon librin “Krimet dhe keqtrajtimet e pacientëve dhe personelit mjekësor në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës nga forca policore dhe ushtarake të Serbisë gjatë luftës në Kosovë 1998-1999”, të autorit Dr. Salih Krasniqi. 

Ndryshe, gjatë luftës në Kosovë mbetën të vrarë rreth 14 njerëz.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test