Zyrtarëve të Qeverisë u mbahet konferencë për politikën e jashtme të Francës - Bota Sot
Zyrtarëve të Qeverisë u mbahet konferencë për politikën e jashtme të Francës

Aktuale

Zyrtarëve të Qeverisë u mbahet konferencë për politikën e jashtme të Francës

Më: 17 prill 2018 Në ora: 07:01
Ilustrim

Profesori francez, Frédéric Charillon, do të mbajë një konferencë me temën “Politika e jashtme e Francës: diplomacia e re e presidentit Emmanuel Macron”, në bashkëpunim me Aleancën Franceze të Prishtinës, për diplomatë dhe zyrtarë të Qeverisë së Kosovës. 

Po ashtu, profesori Charillon, do të mbajë një ligjëratë me temën “Evropa në botë: Politika e jashtme dhe e sigurisë e Bashkimit Evropian”. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test