Ambasadori britanik pyetet nëse këtë vit do të ketë liberalizim të vizave, kjo është përgjigja e tij - Bota Sot
Ambasadori britanik pyetet nëse këtë vit do të ketë liberalizim të vizave, kjo është përgjigja e tij

Aktuale

Ambasadori britanik pyetet nëse këtë vit do të ketë liberalizim të vizave, kjo është përgjigja e tij

Nga: G.B Më: 17 prill 2018 Në ora: 11:36
Ruairi O’Connell

Ambasadori britanik në Kosovë, Ruairi O’Connell ka hapur diskutimin me komentues në llogarinë e tij në Facebook, ku shumë e kanë pyetur se a do të ketë liberalizim të vizave për qytetarët e Kosovës këtë vit, shkruan Bota sot.

Dhe ai nuk ka dashur të komentojë, derisa Britania nuk është pjesë e grupit të Shengenit.

“Britania nuk eshte pjese e grupit te Shengenit d.m.th nuk eshte pjese e procesit te liberalizimit te vizave dhe per kete ceshtje nuk mund te komentoj”, është përgjigjur O’Connell./BS/

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test