Daçiq falënderon Palestinën për mbështetjen rreth Kosovës - Bota Sot
Daçiq falënderon Palestinën për mbështetjen rreth Kosovës

Aktuale

E mërkurë, 17 tetor 2018

Daçiq falënderon Palestinën për mbështetjen rreth Kosovës

Më: 24 prill 2018 Në ora: 18:15
Pamje nga takimi

Shefi i diplomacisë serbe, Ivica Daçiq, ka falënderuar sot ndihmësen e ministrit të Jashtëm i Palestinës për Evropë Amal Jado, për mbështetjen e dhënë për ‘çështjen’ e Kosovës dhe shprehu gatishmërinë e vendit të tij për zhvillimin e mëtejmë të bashkëpunimit mes dy vendeve.

Daçiq është takuar me Jado, e cila udhëheq delegacionin palestinez në bisedimet në kuadër të sesionit të parë bilateral të konsultimeve politike të Ministrisë së Jashtme të Serbisë dhe Palestinës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test