Kryetarja e Gjykatës kërkon më shumë punë për rastet e liberalizimit - Bota Sot
Kryetarja e Gjykatës kërkon më shumë punë për rastet e liberalizimit

Aktuale

E martë, 16 tetor 2018

Kryetarja e Gjykatës kërkon më shumë punë për rastet e liberalizimit

Më: 11 maj 2018 Në ora: 18:38
Kryetarja e Gjykatës kërkon më shumë punë për rastet e liberalizimit

Kryetarja e Gjykatës kërkon më shumë punë për rastet e liberalizimit

Përmes një njoftimi në llogarinë në rrjetin social “Facebook”, bëhet e ditur se sot kryetarja e Gjykatës Themelore në Prishtinë, Afërdita Bytyçi ka mbajtur një takim me gjyqtarët e Departamentit për Krime të Rënda dhe Departamenti i Përgjithshëm – Divizionit për Çështje Penale.

Kryetarja e Gjykatës, gjatë këtij takimi kryesisht ka diskutuar lidhur me lëndët të cilat janë në procedurë gjyqësore në gjykatë, lëndë të shenjëstruara për liberalizim të vizave.

“Më tej kryetarja ka kërkuar nga gjyqtarët e gjykatës që të kenë një përkushtim më të madh në punë, të punojnë me intensitet më të lartë, në mënyrë që këto lëndë të përfundohen me sukses dhe brenda një afati të shkurtër kohor, pasi që përfundimi i lëndëve të shënjestruara është edhe kushti për liberalizimin e vizave”, thuhet në njoftimin e Gjykatës Themelore të Prishtinës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test