Nuk e besoni, ja ku jeton gruaja më e fuqishme në botë në 80 metra katrorë. Shikoni shtëpinë 500 metra katrorë të Haradinajt! - Bota Sot
Nuk e besoni, ja ku jeton gruaja më e fuqishme në botë në 80 metra katrorë. Shikoni shtëpinë 500 metra katrorë të Haradinajt!

Aktuale

Nuk e besoni, ja ku jeton gruaja më e fuqishme në botë në 80 metra katrorë. Shikoni shtëpinë 500 metra katrorë të Haradinajt!

Nga: A.Zh Më: 14 maj 2018 Në ora: 15:27
Angela Merkel dhe Ramush Haradinaj

Është gruaja më e fuqishme në botë, mirëpo nuk është e dhënë pas luksit dhe markave të shtrenjta.

Bëhet fjalë për kancelaren gjermane Angela Merkel, e cila jo rrallëherë është vënë në fokus të mediave për shkak të jetës modeste që bën.

Merkel, përkundër të ardhurave nga pozita e rëndësishme që mban në shtetin gjerman, jeton në një banesë me qira në Berlin.

Ajo bashkë me burrin e saj prof. Dr. Joachim Sauer, jeton në një banesë në katin e 4-të në Am Kupfergraben 6, në “Muzeun e Ishullit”, në një hapësirë prej vetëm 80 metrash katrorë.

Por,  një jetë e tillë, duket se nuk e kanë në qejf politikanët dhe zyrtarët shtetërorë në Kosovë. Edhe pse jetojnë dhe punojnë në shtetin më të varfër në Evropë, politikanët tonë, jetojnë mes luksit.

Vetë kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, në formularët e deklarimit të pasurisë për vitin 2017, ka deklaruar patundshmëri në vlerë prej mbi 800 mijë euro.

Në deklarimin e pasurisë që ka bërë Haradinaj para se të ishte kryeministër në Agjencinë Antikorrupsion, shtëpinë e tij të re në “Marigona Residence” me 500 metra katrorë, ka thënë se e ka blerë me kredi në vitin 2016 e që i ka kushtuar 202 mijë euro.

Ai poashtu e ka deklaruar një shtëpi banimi prej 950 metra katrorë, të cilën e ka të lëshuar me qira, që vlen 300 mijë euro, shtëpinë familjare-kulla që vlen 270 mijë euro, tokë kodrinore në vlerë prej 75 mijë euro, tokë-truall që vlen 27 mijë euro dhe shtëpi banimi që vlen 140 mijë euro.

Image
Shtëpia e Ramush Haradinajt në lagjen “Marigona Residence”
Image
Banesa në katin e katërt e kancelarës gjermane, Agela Merkel në Berlin
Image
Shtëpia e Ramush Haradinajt në lagjen Arbëria me 950 metra katrorë, në vlerë prej 300 mijë euro
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test