Thaçi udhëtoi në Sofje - Bota Sot
Thaçi udhëtoi në Sofje

Aktuale

E martë, 23 tetor 2018

Thaçi udhëtoi në Sofje

Më: 16 maj 2018 Në ora: 14:41
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka udhëtuar për në Sofje të Bullgarisë, ku do të marrë pjesë në punimet e Samitit të BE-së dhe të Ballkanit Perëndimor.

Në njoftimin e Presidencës thuhet se Thaçi do të marrë pjesë në takimin dhe konferencën e përbashkët të liderëve të shteteve të BE-së dhe të Ballkanit Perëndimor, si dhe do të zhvillojë takime bilaterale me liderë të ndryshëm shtetërorë, kurse pasdite do të marrë pjesë edhe në Forumin Ekonomik Botëror në Sofje. 

Pjesë e Samitit të BE-së dhe të Ballkanit Perëndimor në Sofje do të jenë mbi 30 liderë të shteteve anëtare të Bashkimit Evropian dhe të shteteve të Ballkanit Perëndimor.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test