Haxhiu tregon sa janë dhe si paguhen mëditjet e deputetëve - Bota Sot
Haxhiu tregon sa janë dhe si paguhen mëditjet e deputetëve

Aktuale

Haxhiu tregon sa janë dhe si paguhen mëditjet e deputetëve

Më: 17 maj 2018 Në ora: 00:13
Bekim Haxhiu

Deputeti Bekim Haxhiu ka sqaruar një fakt i cili sipas tij është keqkuptuar nga qytetarët e Kosovës, e ky fakt është marrja e mëditjeve nga deputetët.

Sipas Haxhiut shumë qytetarë besojnë se deputetët marrin 240 euro mëditje në çdo seancë që marrin pjesë, mirëpo ata marrin 240 euro për të gjitha seancat brenda një muaji.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test