Abazi tregon si mundet VV-ja ta shkarkojë Shpend Ahmetin nga pozita e kryetarit - Bota Sot
Abazi tregon si mundet VV-ja ta shkarkojë Shpend Ahmetin nga pozita e kryetarit

Aktuale

E enjte, 18 tetor 2018

Abazi tregon si mundet VV-ja ta shkarkojë Shpend Ahmetin nga pozita e kryetarit

Nga: A.M. Më: 17 maj 2018 Në ora: 07:20
Haki Abazi

Njohësi i zhvillimeve politike në vend, Haki Abazi ka thënë se Lëvizja Vetëvendosje ka të drejtë të bëjë largimin e Shpend Ahmetiti nga pozita e kryetarit të Komunës së Prishtinës.

Ai ka shkruar në një postim në Facebook se VV-ja mund të bëjë një gjë të tillë duke mbledhur nënshkrime, pasi që Ahmeti ka marr këtë post me platformën dhe me votuesit e kësaj partie.

 Postimi i plotë:

Prishtina nuk i ka edhe kater vite per t’i humbur

VV e ka te drejte mbledhjen e nenshkrimeve të nevojshme per largimin e Kryetarit të tanishem të Prishtines per ta vendosur vullnetin e qytetareve ne vend. Ai ka marre postin e Kryetarit me platformen dhe infrastrukturen e votuesve te VV dhe fill pas ka mashtruar votuesit dhe ka manipuluar ne opinionin publik kinse ka qene neutral ne procesin e maskarades.

Populli gjithesesi nuk harron.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test