Thaçi arrin në Samit, pritet nga Borissov - Bota Sot
Thaçi arrin në Samit, pritet nga Borissov

Aktuale

E enjte, 18 tetor 2018

Thaçi arrin në Samit, pritet nga Borissov

Më: 17 maj 2018 Në ora: 09:16
Hashim Thaçi në Sofje

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është pritur nga kryeministri bullgar, Boyko Borissov, i cili është nikoqir i Samitit të BE-së dhe Ballkanit Perëndimor në Sofje.

Brenda ndërtesës, Thaçi është pritur edhe nga presidenti Junker dhe përfaqësues të tjerë të Bashkimit Evropian.

Para hyrjes në objektin ku do mbahet Samiti, Thaçi ka thënë se ky samit i përbashkët është historik dhe me rëndësi të madhe për Republikën e Kosovës dhe tërë rajonin tonë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test