Thaçi takon komisionerin e BE-së, Johannes Hahn - Bota Sot
Thaçi takon komisionerin e BE-së, Johannes Hahn

Aktuale

E premte, 16 nëntor 2018

Thaçi takon komisionerin e BE-së, Johannes Hahn

Më: 17 maj 2018 Në ora: 09:26
Hashim Thaçi dhe Johannes Hahn

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka arritur në Qendrën e Kulturës në Sofje, ku është duke u mbajtur Samitit i BE-së me vendet e Ballkanit Perëndimorë.

Thaçi ka takuar Komisioneri i Zgjerimit të BE-së, Johannes Hahn, i cili në mëngjes ka theksuar se është optimist se do të arrihet një zgjidhje në dialogun midis Prishtinës dhe Beogradit.

Brenda pak minutave pritet të fillojë sesioni i parë i këtij samitit. Ky Samit po konsiderohet historik për shtetet e Ballkanit Perëndimorë dhe perspektiven e tyre evropiane.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test