Zogaj publikon një fotografi të Presidentit historik Ibrahim Rugova - Bota Sot
Zogaj publikon një fotografi të Presidentit historik Ibrahim Rugova

Aktuale

E mërkurë, 24 tetor 2018

Zogaj publikon një fotografi të Presidentit historik Ibrahim Rugova

Nga: A.M. Më: 17 maj 2018 Në ora: 09:43
Fotografia e publikuar nga Skender Zogaj

Atdhetari dhe publicisti, Skender Zogaj ka publikuar një fotografi me Presidentin historik të Kosovës Ibrahim Rugova. Kjo foto daton që nga fundi i viteve “80 e fillim viti i të “90-ave.

Ndërsa, në mbishkrimin e fotografisë ka shkruar “fillet e epokes rugoviane”.

Postimi i plotë:

 FILLET E EPOKES RUGOVIANE

(Jam dëshmitari i Respektit, mirëkuptimit dhe besimit të patundur ndaj thjeshtësisë së përsosur të apostullit të demokracisë, lirisë dhe pavarësisë, gjeniut dr. Ibrahim Rugova).

Ndryshe,  Zogaj njihet edhe si një ndër bashkëpunëtorët më të ngushtë të Presidentit Ibrahim Rugova, që nga themelimi i Lidhjes Demokratike të Kosovës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test